Czy nasze konta bankowe są bezpieczne i nierówne płace. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

Wtorek w TVN24 Biznes i Świat

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o cyberatakach, przed którymi ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego. Zapytamy też o nierówności w wynagradzaniu, a także przeanalizujemy debatę na temat imigrantów w Unii Europejskiej.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzegł w poniedziałek instytucje sektora finansowego przed możliwymi atakami hakerów na ich systemy teleinformatyczne. Przekazał listę zaleceń, których realizacja ograniczy ryzyko związane z atakami. Urząd zarekomendował wszystkim instytucjom rynku finansowego, by zwróciły szczególną uwagę na ryzyko związane z obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego. We wtorek w TVN24 Biznes i Świat zapytamy, jak chronić się przed tego typu atakami.

Nierówne płace za pracę

W TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy też o nierównościach płacowych. Jak wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego, nierówności między mężczyznami i kobietami gwałtownie maleją, głównie w zakresie zdrowia i edukacji, ale na pełną równość na planie zawodowym trzeba czekać do 2095 roku. W raporcie podkreślono, że od 2006 roku nierówności pod względem zatrudnienia zmalały w niedużym stopniu. "Trzeba będzie 81 lat, aby całkowicie wyeliminować te nierówności" - stwierdza raport. Zestawienie Światowego Forum Ekonomicznego, które objęło 142 kraje, pokazuje, że nierówności między kobietami a mężczyznami wyraźnie spadły w sektorze zdrowia i edukacji.

Spór o imigrantów

Przyjrzymy się także zaostrzającemu się sporowi o imigrantów w Unii Europejskiej. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zdecydowany jest położyć kres pojmowaniu swobody przemieszczania się ludzi w ramach UE jako "bezwarunkowego prawa". Z kolei zdaniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel prawo obywateli Unii Europejskiej do swobodnego poruszania się nie może stać się przedmiotem negocjacji. W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, w jakim kierunku może pójść unijna debata ws. imigrantów.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat