Czy masz w sobie gen inwestora?

Najnowsze

Poszukiwania genu inwestora trwają

Poszukiwania genu inwestora trwają. Niezależnie, czy ten czy inne geny to z pewnością odziedziczyłeś je po swoich przodkach. Nowoczesne technologie i setki tysięcy badań naukowych łącząc siły stają się jednym z najciekawszych obszarów inwestycyjnych na świecie. Na najbardziej rozwiniętym rynku, czyli w USA, wykonano już kilkanaście milionów konsumenckich badań genetycznych, a ich ilość w ostatnim tylko roku podwoiła się.

Czy to samo może wydarzyć się nad Wisłą? Warto przyjrzeć się polskiej spółce OGEN S.A., która wprowadza rozwiązania dopasowane dla rynku europejskiego. Jak można wyczytać na stronie internetowej ogen.pl firma: „powstała z myślą o wszystkich tych, którzy pragną na co dzień troszczyć się o siebie i swoich bliskich, w sposób zgodny z ich organizmem”. No dobrze, jak zatem poznać swój genotyp? Jak zapewnia wspomniany OGEN, pomóc ma w tym Indywidualny Raport Genetyczny.

Faktycznie, usługa oferowana przez OGEN daje dostęp do wykonania analizy genetycznej a następnie na podstawie wyników uzyskanych z laboratorium, dostarcza obszerną interpretację indywidualnego kodu DNA. Eksperci przygotowują ponad 150-stronicowy Raport o konkretnie przypisanych danej osobie predyspozycjach genetycznych, z dołączoną Infografiką i ponad 600 tysiącami danymi surowymi. To jednak tylko pierwszy krok ponieważ OGEN pracuje nad kolejnymi przedsięwzięciami.

Najciekawsze jest obecnie to, że można w nią zainwestować. Na akcjaogen.pl można uzyskać informacje jak firma chce pozyskać środki i je spożytkować. Wygląda na to, że OGEN chce przede wszystkim stworzyć nowe, specjalistyczne produkty z dziedziny kardiologii, onkologii, farmakologii i pozyskać środki na ekspansję zagraniczną. Wszystkie te dziedziny są oceniane jako niezwykle rozwojowe na drodze do spersonalizowanej medycyny. Mają także solidne zaplecze technologiczne i merytoryczne. Może warto zatem już teraz podjąć się inwestycji w polskie firmy nowych technologii. Kto będzie chciał na pewno sam oceni potencjał emitenta, a kto wie może odkryje u siebie gen inwestora!

Autor: ogen.pl / Źródło: Artykuł sponsorowany