"Czuć głód pracownika w Polsce"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESBrakuje rąk do pracy?

- Bezrobocie na koniec roku może spaść poniżej 11 procent - szacuje minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska. W sierpniu wskaźnik ten spadnie do 12 z 12,2 procent w lipcu.

Minister swój optymizm buduje na tym, że w całej Polsce poszukiwani są ludzie do pracy. - Pozytywne jest to, że od potencjalnych pracowników oczekuje się coraz niższych kwalifikacji. To pokazuje głód pracownika w Polsce - powiedziała Kluzik-Rostkowska. Dodała, że widać, iż pracownicy są poszukiwani wszędzie - zarówno w dużych, jak i w małych oraz najmniejszych miejscowościach.

Wcześniejsze prognozy ministerstwa mówiły o 11,5-procentowym bezrobociu pod koniec roku. Przypomnijmy, że na koniec 2006 roku stopa bezrobocia wynosiła 14,9 procent i była najwyższa w całej Unii Europejskiej.

W przyjętym w ubiegłym tygodniu projekcie budżetu 2008 rząd przewiduje, że na koniec 2007 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniesie ok. 1,7 mln osób, a stopa bezrobocia ukształtuje się na poziomie 11,3 proc., a na koniec 2008 roku wyniesie 9,9 proc.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES