Czeskie Asseco chce wejść na GPW w końcu roku

Najnowsze

Aktualizacja:
Asseco Czech RepublicAsseco Czech Republic chce wejść na warszawską giełdę

Asseco Czech Republic planuje zadebiutować na warszawskim parkiecie jeszcze w grudniu tego roku - poinformował prezes spółki Jan Prerovsky. Wielkość pierwotnej oferty publicznej będzie się mieścić w przedziale 50-100 mln zł, a pozyskane środki spółka przeznaczy na zakupy w Czechach i Austrii.

- Prowadzimy rozmowy z ciekawą spółką z Austrii specjalizująca się w produktach informatycznych dla sektora finansowego. Jeszcze w tym roku chcemy podpisać z nią list intencyjny, a w pierwszym kwartale - zamknąć transakcję - powiedział Jozef Klein, przewodniczący rady nadzorczej Asseco Czech Republic i prezes Asseco Slovakia. Dodał, że w Austrii spółka Asseco Czech Republic kupi też co najmniej jedną spółkę tak, żeby na podstawie przejętych firm zbudować Asseco Austria. Docelowo Asseco Austria również byłoby notowane na GPW.

Według przedstawicieli Asseco Czech Republic, ich spółka może zadebiutować w Warszawie jeszcze w tym roku. - Jesteśmy prawie gotowi do złożenia prospektu emisyjnego w czeskim regulatorze rynku finansowego - powiedział Prerovsky. Procedura zatwierdzenia prospektu w Czechach powinna zająć ok. 30 dni. Piotr Rusiecki, wicedyrektor UniCredit Markets and Investment Banking, poinformował, że wielkość oferty będzie ograniczona czeskimi regulacjami, zgodnie z którymi oferta nie może przekraczać 33 proc. istniejącego kapitału.

Asseco Czech Republic planuje jeszcze przynajmniej jedno przejęcie na rynku czeskim, które również zostanie sfinansowane ze środków uzyskanych z emisji - dodał Prerovsky. W pierwszej połowie 2007 roku przychody Asseco Czech Republic wyniosły 482,4 mln koron czeskich, co oznacza wzrost o 2,4 proc r/r. Zysk netto w tym okresie wzrósł o 191,9 proc. do 25,1 mln CZK.

Źródło: ISB

Źródło zdjęcia głównego: Asseco Czech Republic