Cytowali telewizję? To pewnie TVN24

Najnowsze

Aktualizacja:
tvnJeśli cytują telewizję, to w 3 na 4 przypadkach dotyczy to stacji z rodziny TVN

W sierpniu doniesienia telewizji z rodziny TVN przyniosły niemal 3/4 (dokładnie: 72 proc) powołań na stacje telewizyjne - czytamy w raporcie IMM „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. TVN24 została w ogólnym rankingu wyprzedzona jedynie przez trzy gazety: "Rzeczpospolitą", "Gazetę Wyborczą" i "Dziennik Gazetę Prawną".

W rankingu ogólnym pierwsze miejsce zajęła "Rzeczpospolita", którą w innych mediach cytowano 1125 razy. Druga pozycja należy do "Gazety Wyborczej": jej wynik 808 cytowań jest znacznie lepszy od osiągniętego w lipcu (663). Trzecie miejsce zajął "Dziennik Gazeta Prawna", cytowany przez inne media 442 razy.

Na czwartym miejscu w rankingu ogólnym, a pierwszym wśród stacji telewizyjnych i mediów elektronicznych uplasowała się TVN24 z wynikiem 292 powołań. Kolejną, piątą pozycję rankingu ogólnego zajmuje tygodnik "Polityka ze 181 powołaniami. Nasza siostrzana stacja TVN z liczbą 107 cytatów w innych mediach znalazła się na 13. miejscu rankingu ogólnego.

Wśród portali internetowych sierpniowym liderem zostały sportowefakty.pl z 59 powołaniami. O włos - dokładniej o trzy cytowania - wyprzedziły nas, czyli tvn24.pl. Na trzecim miejscu znalazł się onet.pl, cytowany przez inne media 49 razy.

Autorzy raportu - Instytut Monitorowania Mediów - wskazują, że najczęściej komentowanym tematem w mediach była polityka polska. Na jej tle przewijały się informacje w kontekście sporu o krzyż pod Pałacem Prezydenckim oraz nowe wątki śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

Instytut Monitorowania Mediów śledzi przekazy ponad 900 tytułów prasowych, 33 stacji telewizyjnych, 63 stacji radiowe oraz polskie zasoby internetu.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn