Cyrograf na iPhone'a zgodny z (niemieckim) prawem

Najnowsze

TVN24.plNiemcy to jeden z niewielu wciąż krajów, gdzie iPhone jest dostępny

Niemiecki operator T-Mobile utrzyma wyłączność na iPhone' w Niemczech. Sąd orzekł, że firma może zakładać simlocki na sprzedawane przez siebie telefony, a kupujący iPhone-a klient musi podpisać 2-letnią umowę z operatorem.

Klient za posiadanie modnego połaczenia telefonu z odtwarzaczem mulrimedialnym zapłaci w sumie około 1400 euro - z czego 399 zapłaci za zakup samego iPhone'a, a nieco ponad tysiąc to suma dwuletniego abonamentu.

Kiedy należący do Deutsche Telekom operator komórkowy T-Mobile podpisał z Apple umowę na wyłączną dystrybucję iPhone'ów w Niemczech, jego konkurent Vodafone wniósł sprawę do sądu, twierdząc, że to niesprawiedliwe, by konsument nie mógł wybrać w jakiej sieci chce używać iPhone'a. Już po złożeniu tego pozwu T-Mobile zaoferowało iPhone'a bez ograniczeń i abonamentu za 999 euro. Gdy zapadł wyrok, firma zapowiedziała zaprzestanie tej sprzedazy.

Vodafone przegrał batalię o iPhone'a nie tylko w sądzie, ale i w walce konkurencyjnej - umowy na wyłączną dystrybucję w Wielkiej Brytanii podpisał o2, a we Francji - Orange.

Źródło: TVN CNBC Biznes, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl