Cypr też dopłaca polskim seniorom do wczasów

Najnowsze

sxc.huCypr to uznany cel turystycznych wojaży

Okazuje się, że można pojechać na atrakcyjny wypoczynek i zapłacić tylko część kosztów. Bo przecież Cyprowi atrakcyjności odmówić nie można - a pobyt polskiego turysty dofinansuje tam unijna kasa. Warunek jest jeden: trzeba mieć przynajmniej 55 lat.

Przed miesiącem pisaliśmy o podobnej możliwości spędzenia wczasów w Hiszpanii. Jednak to nie jedyny kraj, uczestniczącym w unijnym programie turystyki socjalnej dla obywateli UE po 55. roku życia.

Teraz o możliwości wyjazdu na słoneczną wyspę po atrakcyjnej cenie informuje Cypr. W przypadku Polski jedynym pośrednikiem, u którego można kupić wyjazd w ramach programu Cypr +55 jest biuro turystyczne Triada. Firma zachęca: wakacje w największych kurortach, w czterogwiazdkowym hotelu, w pobliżu pięknych plaż, a do tego krajoznawcze wycieczki, wino i wyżywienie - i to wszystko w bardzo rozsądnej cenie.

Podobnie jak w przypadku Hiszpanii, z oferty mogą skorzystać także osoby młodsze: wystarczy, żeby jedna z dwóch podróżujących wspólnie osób była w wieku powyżej 55 lat. Organizatorzy podają, że od października 2010 do kwietnia 2011 8-dniowy wyjazd można kupić już za 1590 zł. W cenie wliczone są bilet lotniczy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie, transfery, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie podróżnicze oraz wyjazdy objazdowe po wyspie.

Cypr gwarantuje doskonałą i ciepłą pogodę nawet, gdy w Polsce pada śnieg i panuje siarczysty mróz. Średnia liczba dni słonecznych w roku znacznie przekracza 300. W ofercie dla seniorów są najpopularniejsze kurorty Limassol i Pafos. Wyjazdy trwają 8 dni.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu