Coraz więcej kupujemy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24A Święta będą też bogatsze niż przed rokiem...

Sprzedaż detaliczna w listopadzie 2007 roku wzrosła o 19,2 proc. w porównaniu z podobnym okresem 2006 roku - podał GUS. To tylko niewiele mniejszy wzrost niż w październiku - wtedy było to 19,4 procent.

Sprzedaż detaliczna realnie (czyli z uwzględnieniem wzrostu cen) była wyższa w listopadzie o 15,1 proc. licząc rok do roku, po wzroście o 16,3 proc. w ujęciu rocznym w październiku.

Wzrost zakupów z jednej strony świadczy o sile polskiej gospodarki, z drugiej będzie kolejnym czynnikiem skłaniającym Radę Polityki Pieniężnej do ewentualnych podwyżek stóp procentowych NBP.

Według danych GUS, sprzedaż detaliczna pojazdów samochodowych i motocykli wzrosła w listopadzie o 41,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2006 r. Sprzedaż paliw ciekłych i gazowych wzrosła o 17,4 proc., sprzedaż żywności, napojów i wyrobów tytoniowych - o 14 proc., a pozostała sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach wzrosła o 26,7 proc. Sprzedaż leków i kosmetyków wzrosła w listopadzie w ujęciu rocznym o 30 proc., sprzedaż odzieży i obuwia wzrosła o 30,3 proc., sprzedaż mebli, sprzętu RTV i AGD wzrosła o 21,2 proc., a prasy i książek - o 23,4 proc.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24