Coraz mniejszy ruch w Ruchu

Najnowsze

Aktualizacja:
Archiwum TVNBauer nie chce swoich tytułów w Ruchu

Wydawnictwo Bauer wypowiedziało Ruchowi umowy na kolportaż swoich 54 tytułów prasowych między innymi „Tele Tygodnia”, „Tiny”, „Twojego Stylu” czy „Pani”. To jeszcze bardziej osłabi lidera kolportażu, którego udziały w rynku stale spadają - pisze "Rzeczpospolita".

Okres wypowiedzenia dla umów o sprzedaż egzemplarzową i w prenumeracie wynosi 3 miesiące, przy czym początek terminu wypowiedzenia zależy od konstrukcji konkretnej umowy - pisze "Rz". Konsekwencją wypowiedzenia umowy będą niższe przychody Ruchu ze sprzedaży prasy. Szacunkowa wartość wszystkich wypowiedzianych umów w okresie 5 lat może sięgnąć kwoty 50 mln zł. Wydawnictwo Bauer nie podało przyczyn wypowiedzenia umów Ruchowi.

Decyzja Bauera osłabi Ruch i wzmocni jego konkurencję, bo wydawnictwo Bauer to największy wydawca kolorowej prasy w Polsce. Łączny nakład jego pism to ok. 350 milionów egzemplarzy rocznie.

W portfolio ma m.in. liczne wysokonakładowe magazyny TV, jak „Tele Tydzień”, „To & Owo”, „Super TV” czy „Imperium TV”. Wydaje też rozrywkowe magazyny, jak „Rewia” czy „Na Żywo”, ale też „Show”, luksusowe magazyny „Pani” i „Twój Styl” oraz pisma młodzieżowe, między innymi „Bravo”.

Ruch pyta: dlaczego?

Ruch to obok kieleckiego Kolportera jeden z dwóch największych kolporterów prasy w Polsce - przypomina "Rz". Według ostatnich danych Izby Wydawców Prasy z lutego ubiegłego roku, firma miała 41,3 proc. udziałów w rynku kolportażu w Polsce (Kolporter - 37,7 proc.). Udział Ruchu w rynku spada jednak m.in. ze względu na kurczącą się sieć sprzedaży.

Zarząd Ruchu w najbliższym czasie zwróci się do wydawnictwa Bauer o podanie przyczyn wypowiedzenia łączących strony umów – podała wczoraj firma w komunikacie.

Po trzech kwartałach Ruch miał ponad 1,1 mld zł przychodów i prawie 11 mln zł straty netto.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN