Co piąty z Ruchu na bruk

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Zwolnienia dotkną nie tylko kioskarzy

Do końca sierpnia 2010 roku Ruch SA planuje zwolnić 799 osób, czyli około 20 proc. zatrudnionych w spółce. Zarząd spółki szacuje, że redukcja zatrudnienia przyniesie ok. 2,8 mln zł miesięcznych oszczędności.

Zarząd Ruchu przyjął założenia "Programu restrukturyzacji zatrudnienia w Ruch SA". Jak szacuje spółka, koszt realizacji tego programu wyniesie ok. 16,8 mln zł. Wypłata świadczeń na rzecz zwalnianych pracowników zostanie pokryta z zaplanowanej na ten cel w 2010 roku rezerwy w kwocie 19,8 mln zł.

Redukcja postawi spółkę na nogi

Według zarządu Ruchu, sytuacja ekonomiczno-finansowa spółki oraz wdrażanie procesu konsolidacji lub likwidacji hurtowni i ekspedycji uzasadnia podjęcie decyzji o dalszej istotnej redukcji zatrudnienia i zwolnieniach grupowych. "Redukcja zatrudnienia pozwoli na istotne ograniczenie kosztów działalności Spółki, co pozytywnie wpłynie na wyniki Spółki po zakończeniu procesu" - głosi komunikat.

Spółka poinformowała, że projekt programu został skierowany do konsultacji z radą pracowników Ruchu. "Ostateczny kształt Programu, a co za tym idzie także ostateczna liczba zwalnianych pracowników, koszty realizacji Programu i oszczędności, będą znane po zakończeniu procesu konsultacji społecznych" - napisano.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24