Najnowsze

"Co chciałbyś zrobić przed śmiercią". Malaysia Airlines zorganizowały konkurs, aby przyciągnąć klientów

Najnowsze

"Co chciałbyś zrobić przed śmiercią". Malaysia Airlines zorganizowały konkurs, aby przyciągnąć klientów
TVN24 BiŚ | malaysiaairlines.com"Co chciałbyś zrobić przed śmiercią". Malaysia Airlines zorganizowały konkurs, aby przyciągnąć klientów

"My Ultimate Bucket List" - taką nazwę jeszcze do niedawna nosił konkurs ogłoszony przez będące w trudnej sytuacji finansowej linie Malaysia Airlines. W dosłownym tłumaczeniu "bucket list", to lista rzeczy, które chce się zrobić (doświadczyć) przed śmiercią. Po fali krytyki Malaysia Airlines zmieniły nazwę konkursu.

Chwyt marketingowy, który miał przyciągnąć klientów przyniósł odwrotny skutek. W konkursie "My Ultimate Bucket List" chodziło o wskazanie rzeczy, których chciałbyś doświadczyć przed śmiercią. W ramach konkursu skierowanego do klientów w Australii i Nowej Zelandii można było wygrać darmowy lot lub iPada. Jak zauważa "Daily Mail", przewoźnik usunął już ogłoszenie ze swojej strony internetowej. Konkurs trwa nadal, ale już pod nieco zmienionym hasłem: opisz listę rzeczy, którą chciałbyś zrobić.

Ostra krytyka Malaysia Airlines

W oświadczeniu Malaysia Airlines potwierdzają, że zmieniły nazwę konkursu. Firma zapewnia, że nie miała zamiaru nikogo obrażać. "Malaysia Airlines wycofały tytuł swojego ostatniego konkursu w Australii i Nowej Zelandii. Konkurs był zatwierdzony już wcześniej. Linia lotnicza docenia i szanuje uczucia innych osób i w żaden sposób nie chce ich obrażać. Inicjatywa została zaprojektowana, by inspirować i zachęcać turystów do marzeń, planowania i zarezerwowania swojego następnego urlopu z Malaysia Airlines" - głosi oświadczenie linii lotniczych. Hasło konkursu zostało ostro skrytykowane przez internautów.

Kłopoty linii

Malezyjskie linie lotnicze Malaysia Airlines poinformowały ostatnio, że zwolnią 6 tys. pracowników w ramach wielkiego programu restrukturyzacji. Linie, zatrudniające 20 tys. osób, znajdą się w pełni pod kontrolą państwa.

W południowej części Oceanu Indyjskiego wciąż trwają poszukiwania samolotu Malaysia Airlines, który 8 marca br. w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu z nieustalonych przyczyn zboczył z trasy i zaginął. Na pokładzie było 239 osób. 17 lipca br. 298 zginęło, gdy samolot Malaysia Airlines został zestrzelony nad kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów obszarem na wschodzie Ukrainy.

Autor: mn//km/kwoj / Źródło: The Daily Mail, The Time, The Huffington Post

Pozostałe wiadomości