CNN: Apple jest wart więcej niż Polska

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia Apple Campus CC BY SAApple jeszcze nigdy nie było tyle warte

Wartość Apple na nowojorskiej giełdzie przekroczyła pół bln dol. To kolejny rekord spółki, która i tak osiągnęła już status najbardziej wartościowej na świecie. Przy obecnym kursie dolara, nieco powyżej trzech zł, Apple jest warte więcej niż wartość całej polskiej gospodarki, o czym serwis money.cnn.com informuje w tytule tekstu na ten temat.

Po wtorkowej sesji za jedną akcję Apple trzeba było zapłacić 532,35 dol. W związku z tym wartość całej spółki sięgnęła dokładnie 501 mld dol. Na początku środowych notowań za oceanem papiery spółki drożały jeszcze bardziej - do 539 dol.

Wartość pół bln dol przekroczyły do tej pory tylko takie amerykańskie giganty jak Microsoft, ExxonMobil, Cisco i General Electric. Ten pierwszy przed tzw. pęknięciem bańki internetowej w 2000 roku wart był nawet 650 mld dol. Obecnie jest to niecałe 270 mld. Apple jest obecnie warte 90 mld dol więcej niż drugi na liście ExxonMobil.

Większość analityków uważa taką wycenę technologicznej spółki za uzasadnioną i rekomenduje kupowanie jej akcji. Od początku roku ich cena wzrosła już w sumie o 30 proc.

Źródło: money.cnn.com

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia Apple Campus CC BY SA