Citroen musi naprawić wadliwe auta

Najnowsze

Aktualizacja:
Citroen zapowiedział naprawę wadliwych aut

Uwaga kierowcy jeżdżący Citroenami. W niektórych modelach C4 i C4 z ESP może dojść do awarii układu hamulcowego oraz układu elektronicznego stabilizowania toru jazdy (ESP) - poinformował w poniedziałek UOKiK. Producent zobowiązał się do bezpłatnych napraw.

Spółka poinformowała, że w niektórych samochodach Citroen C4 i C4 z ESP może dojść do awarii układu hamulcowego oraz układu elektronicznego stabilizowania toru jazdy. Wada polega na nieszczelności złączy bloków ABS i ESP co w konsekwencji może spowodować zapalnie się układów znajdujących się pod maską pojazdu. Niebezpieczeństwo takie istnieje w szczególności w okresie zimowym.

Wada dotyczy samochodów: Citroen C4 wyprodukowanych pomiędzy wrześniem 2005 roku i październikiem 2006 roku oraz Citroen C4 z ESP wyprodukowanych do października 2006 roku. Szacuje się, że w Polsce jest to ok. 1608 pojazdów Citroen C4 i 1206 samochodów Citroen C4 z ESP.

Spółka poinformowała prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zobowiązuje się do przeprowadzenia bezpłatnej naprawy wszystkich wadliwych aut. Citroen powiadomi listownie ich posiadaczy o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi.

Źródło: PAP, APTN