Cinema City łączy się z Cineworld. Powstanie kinowy gigant

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatKurs akcji Cinema City wzrósł na początku sesji warszawskiej giełdy o blisko 12 proc.

Cinema City i Cineworld Group - największy operator kin w Wielkiej Brytanii - zawarły w piątek umowę o połączeniu działalności kinowej. Fuzja ma zostać sfinalizowana w marcu 2014 r. - podało Cinema City w komunikacie.

"Po zamknięciu transakcji planowanym na marzec 2014 Cineworld kupi całą działalność kinową Cinema City za wartość przedsiębiorstwa wysokości około 503 milionów funtów, która zostanie wypłacona w gotówce i w akcjach" - głosi komunikat spółki.

Cinema City będzie miało 24,9 procent akcji skonsolidowanej grupy Cineworld, a jej prezes Moshe Greidinger będzie kierował Cineworld jako dyrektor generalny.

Ponadto Cinema City otrzyma w chwili zamknięcia transakcji kwotę bliską 14,5 mln euro w gotówce oraz wynagrodzenie z zysku, które będzie wynosić 25,9 mln euro (jeśli zamknięcie nastąpi w lutym 2014 r. lub wcześniej) oraz 28,9 mln euro, jeśli zamknięcie nastąpi w marcu 2014 r. lub później, w gotówce.

Kilka warunków

Połączenie jest uzależnione od spełnienia kilku warunków: uzyskania zgody akcjonariuszy Cinema City i Cineworld na przeprowadzenie połączenia, uzyskania zgody prezesa UOKiK, zakończenia wewnętrznej reorganizacji Cinema City i jej spółek zależnych, uzyskanie przez Cineworld przychodów z planowanej emisji praw do akcji, stanowiących 24,9 proc. udziału w Cineworld.

Po informacji o zawarciu umowy kurs akcji Cinema City wzrósł na początku sesji warszawskiej giełdy o blisko 12 proc.

Cineworld jest największym operatorem kin w Wielkiej Brytanii. Według informacji podanych przez spółkę po jego połączeniu z Cinema City powstanie druga pod względem wielkości sieć kinowa w Europie, obejmująca 201 kin i 1852 ekrany.

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Cinema City