Chlebowski musi przeprosić - sąd podtrzymał wyrok

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Chlebowski przegrał proces i musi przeprosić

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał w poniedziałek wyrok ws. o ochronę dóbr osobistych wytoczony Zbigniewowi Chlebowskiemu przez Piotra Woyciechowskiego i Tomasza Macierewicza. Chlebowski musi przeprosić za słowa "kradli publiczne pieniądze", "nadużywali pełnionych funkcji", oraz "pochodzili z partyjnego nadania", które wypowiedział w mediach pod adresem byłych członków zarządu spółki Naftor. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w tej sprawie 24 sierpnia 2010.

Warszawski sąd uznał, że Chlebowski ma przeprosić Piotra Woyciechowskiego i Tomasza Macierewicza za naruszenie ich dobrego imienia oraz narażenia ich na utratę zaufania publicznego, niezbędnego do pełnienia funkcji w spółkach prawa handlowego.

Zasądził też na ich rzecz po 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i pokrycie kosztów procesowych.

Chlebowski musi też na własny koszt opublikować przeprosiny w Radiu Zet o godzinie 8:49 oraz w TV Polsat o godzinie 15:49 przeprosiny o następującej treści: "Oświadczenie. Przepraszam Panów Tomasza Macierewicza i Piotra Woyciechowskiego za moje wypowiedzi wyemitowane w dniu 29 maja 2008 r. w porannym programie „Gość Radia ZET” oraz w głównym wydaniu programu informacyjnego "Wydarzenia" w Telewizji Polsat S.A. Przyznaję, że podczas tych audycji sformułowałem wobec Pana Tomasza Macierewicza oraz Pana Piotra Woyciechowskiego niesprawiedliwe i kłamliwe zarzuty jakoby obaj Panowie, jako byli członkowie Zarządu Spółki Naftor Sp. z o.o. z siedzibą w Rasztowie – popełnili kradzież publicznych pieniędzy i za tą kradzież winni ponieść odpowiedzialność. Przyznaję, iż tym samym moja wypowiedź godziła w dobre imię, cześć i podważała zaufanie niezbędne do pełnienia przez Panów Tomasza Macierewicza i Piotra Woyciechowskiego kierowniczych funkcji w podmiotach gospodarczych i instytucjach państwowych. Z tego powodu wyrażam głębokie ubolewanie i jeszcze raz przepraszam za swoją wypowiedź. Zbigniew Chlebowski.”

Ma na to czas do 7 dni od momentu uprawomocnienia się wyroku, czyli 5 września 2011 r.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24