Chińczycy pracują w fabryce Apple 77 godzin tygodniowo. Mogą patrzeć tylko na stół montażowy

Najnowsze

Wikipedia GNU | Anthony 2247859cea-c1fb-11e2-aa44-0025b511229e

Organizacja China Labor Watch (CLW) ujawniła, że personel fabryki w prowincji Jiangsu, produkującej dla amerykańskiej firmy Apple obudowy do iPhone'ów 6, pracuje 77 godzin tygodniowo. Właścicielem fabryki jest amerykańska firma Jabil Circuit.

CLW, niezależna organizacja pozarządowa, która ma biura w USA i w Chinach, w opublikowanym w czwartek raporcie napisała, że chociaż pracownicy zakładów znajdujących się w mieście Wuxi w prowincji Jiangsu wypracowują przeciętnie 158 nadgodzin miesięcznie (dozwolona przez prawo liczba nadgodzin wynosi 36), nie osiągają ustalonego lokalnie średniego poziomu zarobków.

Tynk sypie się na głowę

"Pracownicy zakładów Jabil Circuit są zmuszeni pracować nawet więcej nadgodzin niż przed rokiem, gdy po raz pierwszy CLW interweniowała w tej sprawie. Są zatrudniani w niewykończonych budynkach, w których trwają roboty budowlane, a tynk sypie im się z sufitu na głowę. Nie wolno im kierować spojrzenia w inny punkt hali produkcyjnej, niż ich stół montażowy" - czytamy w raporcie.

"Apple stale polepsza jakość swych produktów, ale warunki pracy ludzi, którzy je wytwarzają, są raczej dalekie od poprawy" - konkluduje CLW.

Autor: ToL / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia GNU | Anthony 22