Chcesz zarobić? Kupuj domy w USA

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBCGuru inwestorów radzi: Kupuj domy w USA

Guru inwestorów Warren Buffett doradza kupno domów w USA. Jego zdaniem taka inwestycja na przestrzeni kilku najbliższych lat da sporo zarobić.

Jak przekonywał Buffett na antenie amerykańskiej CNBC, domy jednorodzinne to teraz świetna inwestycja. Nieruchomości są bowiem tanie, a kredyty nisko oprocentowane. Z czasem - według Buffetta - rynek nieruchomości w USA podniesie się z kolan, a inwestycja w domy może przynieść wyższy zwrot niż zakup akcji.

- Gdybym wiedział, że będę żył jeszcze 5-10 lat, wziąłbym tani kredyt na 30 lat i kupiłbym sobie dom jednorodzinny. To świetna inwestycja. Gdybym był zręcznym inwestorem, kupiłbym sobie wiele domów, bo ich ceny są teraz niskie. Znalazłbym na nie najemców. Można teraz w ten właśnie sposób kupić sobie na kredyt bardzo tanie aktywa. To znakomita inwestycja - choć uważam, że akcje też są teraz bardzo atrakcyjne - powiedział Buffett.

Warren Buffett jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Od wielu lat utrzymuje się na szczytach list najbogatszych ludzi świata. W ubiegłym roku znalazł się na trzecim miejscu takiego rankingu.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC