Chcesz lecieć w kosmos? Zapłać bitcoinami

Najnowsze


- Nie jestem głupi. Skoro ludzie mają bitcoiny i chcą je wydać na lot w kosmos, wolę by zapłacili nimi mnie, niż np. Elonowi Muskowi, gdy już zacznie wysyłać ludzi na orbitę - powiedział założyciel Virgin Galactic Richard Branson pytany, dlaczego zdecydował się przyjmować opłaty w bitcoinach. Według jego zapowiedzi komercyjne loty w kosmos jego firma powinna uruchomić na początku przyszłego roku.

Na rozpoczęcie takich lotów oczekuje ponad 600 osób, które zapłaciły za bilety po 250 tys. dolarów, wśród nich sam Richard Branson i hollywoodzki gwiazdor Leonardo di Caprio.

Konkurent nie śpi

Tymczasem główny rywal Virgin, towarzystwo SpaceX, założone przez innego miliardera Elona Muska, zaprezentowało pod koniec maja prototyp swego nowego pojazdu kosmicznego Dragon V2.

Bitcoin to wirtualna waluta pomysłu anonimowej osoby kryjącej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, która po raz pierwszy wprowadziła ją do obiegu w 2009 r. W praktyce jest to darmowy program komputerowy, po którego instalacji użytkownik otrzymuje własny adres, tzw. wirtualny portfel.

Autor: ToL / Źródło: x-news