CES 2014: globalny rynek gadżetów wart 10 mld dolarów

Najnowsze

Minikomputery hitem targów CES 2014

Wzmacniacz za 200 tys. dolarów, który gwaratnuje idealny dźwięk - to najlepszy gadżet audio-wideo, wybrany przez magazyn "What Hi-Fi" na kończących się dzisiaj targach elektorniki użytkowej CES 2014 w Las Vegas.

Ważący prawie 200 kg zestaw wzmacniaczy firmy Naim Audio nie miał sobie równych w wyborze "What Hi-Fi". Co oprócz wagi i ceny wyróżnia ten wzmacniacz? - To z pewności krystaliczny dźwięk i moc 746 watów - przekonują autorzy magazynu.

Na dalszych miejscach znalazł się luksusowy odtwarzacz plików audio, ale nie zwykłych mp3. Astell & Kern, wart 2,4 tys. dolarów, pozwala na odtwarzaniem muzyki w standardzie HRA. Sprzęt ma podobno odpowiadać gustom najbardziej wybrednych audiofilów.

Wśród wyróżnionych także urządzeń znalazły się również relatywnie tańsze - warte 200 funtów - bezprzewodowe głośniki. Warto zaznaczyć, że Eclipse TD-M1 zapewniają dźwięk w wysokiej rozdzielczości HRA.

Spore gadżety

W tym tygodniu na targach w Las Vegas zaprezentowało się 3200 wystawców. Wielu z nich prezentowało technologie, które zdominują najbliższe lata w świecie elektroniki użytkowej.

- Technologia ubrania, super zminiaturyzowane komputery. Tak jak w zeszłym roku Google Glass wszystkich zachwycił, tak teraz widzimy wysyp tego typu urządzeń, które zdominowały CES - tłumaczył Przemysław Pająk ze Spider's Web na antenie TVN 24 Biznes i Świat

Jak podkreślał Pająk, rynek nowych gadżetów, może być warty nawet pięć razy więcej, niż cały obecny rynek smartfonów. Wycenił on ten segment na 10 mld dolarów rocznie.

Autor: tryb//gry / Źródło: TVN24 BiS, cesweb.org