Ceny mieszkań wciąż w dół

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Ceny mieszkań na rynku wtórnym wciąż spadają

Na rynku nieruchomości nie widać ożywienia. Ceny, które całkiem niedawno rosły w niespotykanym dotąd w Polsce tempie, teraz - choć zdecydowanie wolniej - spadają. Największe spadki cen mieszkań na rynku wtórnym zanotowano we wrześniu w Krakowie, Łodzi i Poznaniu - wynika z raportu przygotowanego przez serwis nieruchomości Oferty.net.

Najwięcej, bo o 12,6 proc. w porównaniu z sierpniem, spadła średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Krakowie - do 7391 zł. Druga była Łódź (spadek o 11,8 proc.) - za metr kwadratowy trzeba było zapłacić 4195 zł. Na kolejnym miejscu znalazł się Poznań. Ceny mieszkań spadły tam o 10,6 proc. do 5740 zł.

We wrześniu skala obniżek w stolicy również była duża. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie spadła o 9,2 proc. do 8903 zł.

Gdzie ceny rosną

Ale są miasta, gdzie wbrew ogólnej tendencji - ceny rosną. Z analizy wynika, że ceny mieszkań najbardziej wzrosły w porównaniu z sierpniem w Białymstoku (o 2,2 proc.) i Katowicach (1,4 proc.). Metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym kosztował w tych miastach odpowiednio: 4508 zł i 4095 zł.

W raporcie uwzględniono 21 tys. 96 ofert mieszkań wystawionych we wrześniu do sprzedaży przez agencje nieruchomości i osoby prywatne.

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI W ZUMI.PL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24