Centralwings likwiduje, Wizzair uruchamia

Najnowsze

TVN24Wizz Air chce wejść w miejsce zwolnione przez Centralwings

Linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Gdańska. Dwa razy w tygodniu samoloty tej firmy będą latać na lotnisko Fiumicino.

Nowe połączenie Wizz Air z Gdańska do Rzymu ma ruszyć 28 października. Samoloty mają latać na tej trasie dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty.

Linia liczy na przejęcie pasażerów, którzy planowali odbyć swoją podróż z Centralwings. Linie te zawieszają wszystkie swoje połączenia rozkładowe, a zamierzają oferować jedynie loty czarterowe. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Leżący ok. 15 kilometrów od centrum Gdańska port lotniczy im. Lecha Włesy obsługuje 36 tras proponowanych przez 10 przewoźników, w tym czterech niskokosztowych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, lotnisko w Gdańsku-Rębiechowie obsłużyło prawie milion osób, co oznacza około 30-proc. wzrost liczby pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów Airbus A320. Przewoźnik lata z 9 baz operacyjnych na ponad stu trasach. Linia oferuje loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii, a ostatnio rozpoczęła również loty krajowe na Ukrainie. Wizz Air przewiózł ponad 5 milionów pasażerów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24