CenterNet rezygnuje z jednej z wygranych częstotliwości

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24CenterNet złożył wniosek na jedną z dwóch wygranych częstotliwości 1800 MHz

CenterNet złożył wniosek o jedną z dwóch rezerwacji częstotliwości 1800 MHz do wykorzystania w publicznej sieci telekomunikacyjnej - podał Narodowy Fundusz Inwestycyjny Midas, który kontroluje tę spółkę.

CenterNet wybrał rezerwację, za którą zaproponował 127,96 mln zł, natomiast zrezygnował z rezerwacji na częstotliwości z tego samego zakresu, za którą w przetargu zadeklarował kwotę 244,96 mln zł.

Spółka podawała wcześniej, że szacowane inwestycje w infrastrukturę radiową oraz systemy IT wyniosą od 700 mln do 1 mld zł. NFI Midas nie wykluczał też pozyskania inwestora branżowego lub partnera finansowego. .

Operator będzie działał pod dwiema markami: Extreme Mobile - skierowanej do ludzi młodych i aktywnych, oraz marki popularnej, której nazwa nie jest jeszcze znana. Centernet posiada 80 proc. udziałów brytyjskiej firma Xebra, mającej prawa do marki Extreme Mobile. Celem strategicznym spółki jest pozyskanie 2,5 mln klientów w ciągu pięciu lat.

Częstotliwości z zakresu 1710 - 1730 MHz i 1805 - 1825 MHz, które były oferowane w przetargu, mogą być wykorzystywane w publicznej sieci telekomunikacyjnej (np. telefonia komórkowa, telefonia stacjonarna czy radiowy dostęp do sieci internet) na obszarze całego kraju do 31 grudnia 2022 roku.

Spółka CenterNet została przejęta w tym roku przez NFI Midas, w którym ponad 70 proc. kapitału ma Roman Karkosik. Jest ona właścicielem firmy Xebra, do której należą spółki Extreme Mobile oraz Advantage Cellular Communications Ltd.

Źródło: ISB

Źródło zdjęcia głównego: TVN24