Carrefourowa sieć komórkowa

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Carrefour startuje z nową usługą

Carrefour to od dzisiaj nie tylko sieć hipermarketów, ale także... sieć komórkowa. Startuje nowy wirtualny operator pod marką Carrefour Mova. Spółka chce zdobyć w rok ponad 100 tysięcy klientów - donosi "WSJ Polska".

Polska jest piątym po Francji, Hiszpanii, Belgii i Włoszech krajem, w którym francuska sieć zdecydowała się na jej wprowadzenie. Usługa powstała przy współpracy Polkomtela, operatora sieci Plus i Sami Swoi oraz firmy Effortel, operatora wirtualnych sieci ruchomych.

Dużo klientów i duże zyski

Mamy nadzieję na zwiększony ruch w sieci, a tym samym na większy strumień pieniędzy, który będzie do nas napływać Glapiński i Carrefour

- Mamy nadzieję na zwiększony ruch w sieci, a tym samym na większy strumień pieniędzy, który będzie do nas napływać - podkreśla Adam Glapiński, prezes Polkomtela. Na dodatkowy zysk liczy też Carrefour, który spodziewa się w ciągu roku pozyskać 100 tys. abonentów. Potencjał tego rynku szacowany jest na 4,5 mln osób.

Pakiet startowy za 9,99 zł najwcześniej będzie można kupić w sklepach z logo Carrefoura. Potem dołączą do nich także obiekty przejętej od Aholda sieci Albert. - Na razie z przyczyn technicznych jest to niemożliwe - tłumaczy Gilles Roudy, prezes koncernu.

Minuta za 49 gr

Minuta połączenia do wszystkich sieci kosztować będzie 49 groszy, a SMS 29 groszy. Do tego starter aktywowany jest natychmiast po uiszczeniu opłaty w kasie. - Dla stałych klientów przygotowaliśmy promocję w postaci darmowej minuty za każde 10 zł wydane na zakupy w naszych sklepach - dodaje Jerzy Sikora, członek zarządu Carrefour.

Nie tylko Carrefour

Nowe usługi komórkowe chce wprowadzić także ksiądz prałat Henryk Jankowski. Prałat Mobile, jak roboczo nazywa się projekt, zaoferuje m.in. wysyłanie cytatów z Pisma Świętego.

- Będzie też można zamawiać loga, dzwonki i tapety związane nie tylko z prałatem, ale też o charakterze patriotycznym - zapowiada Mariusz Olchowik, prezes Instytutu ks. Jankowskiego.

Według założeń instytutu, liczba abonentów sieci ma wynieść kilka tysięcy osób. Prałat Mobile ma ruszyć w wakacje.

[WIĘCEJ NA TEN TEMAT]

Źródło: "The Wall Street Journal Polska", "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24