Najnowsze

Były emir Kataru wchodzi w Deutsche Bank. Wyda blisko 2 mld euro

Najnowsze

[object Object]
Deutsche Bank i City Group oskarżeni o spekulacje na rynku walutTVN24 BiS
wideo 2/2

Największy niemiecki bank Deutsche Bank planuje emisję akcji, która ma przynieść instytucji 8 mld euro kapitału. Jedną piątą tej oferty ma przejąć emirat Kataru - podaje Deutsche Welle.

To druga co do wielkości emisja akcji Deutsche Banku. W 2010 roku największy bank w Niemczech wypuścił na rynek akcję o wartości ponad 10 mld euro. Teraz akcja emisyjna jest szacowana na 8 mld euro.

Na raty

"Obecna, druga co do wielkości emisja, rozłożona na dwie raty, stanowi posunięcie zwiększające jego odporność na nowe zawirowania na rynku finansowym i skuteczny instrument pozwalający mu sprostać wymogom Europejskiego Banku Centralnego odnośnie współczynnika poziomu kapitału własnego" - podaje Deutsche Welle. Jedną piątą akcji emisyjnej ma przejąć Paramount Holdings Services. Spółka należy do szejka Hamada ibn Chalifa Al Sani'ego, byłego emira Kataru. Ma ona kupić 60 mln akcji banku po 29,2 euro za sztukę. Oznacza to, że około 1,75 mld euro popłynie do niemieckiego banku z Kataru.

Oferta publiczna

"Kolejne 240 mln akcji Deutsche Bank sprzeda w ramach oferty publicznej, spodziewając się uzyskać z niej ok. 6,3 mld euro. Ostateczna cena akcji zostanie podana 4 czerwca, ale musi wynosić przynajmniej 21 euro za akcję, jeśli emisja ma przynieść wspomniane wyżej 6,3 mld euro" - informuje Deutsche Welle.

Autor: msz/klim/ / Źródło: Deutsche Welle

Pozostałe wiadomości