Bursztyn pod specjalnym nadzorem

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Rzecznik targów Andrzej Mielcarek

Prawie 500 wystawców z 14 krajów uczestniczy w rozpoczętych we wtorek w Gdańsku XV Międzynarodowych Targach Bursztynu "Amberif 2008". To właśnie na tej imprezie ukradziono w ubiegłym roku klejnoty o wartości 1,5 mln dolarów.

Monika Gajewska-Lewanowicz jest zadowolona z ochronyTVN24

Organizatorzy największej tego typu imprezy na świecie zapewniają jednak, że tegoroczne zabezpieczenia są lepsze niż w zeszłym roku. - Wystawca, którego w ubiegłym roku okradziono, w tym roku też przyjechał - powiedział Andrzej Mielcarek, rzecznik prasowy targów. Monika Gajewska-Lewanowicz, jeden z wystawców potwierdza, że czuje się bezpieczniej. - System ochrony jest, wyraźnie widać na bramkach, że można wejść tylko na identyfikator - mówi.

Najlepszym dowodem zaufania wystawców do organizatorów jest wciąż rosnąca liczba odwiedzających. Od pierwszych targów "Amberif" w 1994 r. liczba uczestników tej imprezy wzrosła dziesięciokrotnie.

Gala bursztynu i seminarium naukowe

Wystawca, którego w ubiegłym roku okradziono, w tym roku też przyjechał mielcarek od bursztynów

W pierwszym dniu targów podpisany został list intencyjny dotyczący wspólnych działań na rzecz powstania i rozwoju Europejskiego Szlaku Kulturowego "Szlak Bursztynowy".

Impreza potrwa do soboty 15 marca.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24