Brytyjscy bankowcy muszą zadowolić się piwem. Szampan jest za drogi

Najnowsze

sxc.huBank centralny Wielkiej Brytanii zmienia alkoholowe zwyczaje i oszczędza

Wraz z objęciem szefostwa banku centralnego Wielkiej Brytanii przez Kanadyjczyka Marka Carneya, w Banku Anglii (BoE) w ramach oszczędności zmniejszono podczas wewnętrznych uroczystości spożycie szampana, który zastąpiono piwem - wynika z opublikowanych w piątek danych.

Bank Anglii kupił od początku tego roku 648 butelek piwa za kwotę 758,16 funtów (954 euro), podczas gdy w zeszłym roku nabył tylko 24 butelki.

180 butelek szampana

Wina, w tym szampana, kupiono za to w tym roku jedynie 180 butelek, na kwotę 1 791 funtów (2 253 euro). To wiele mniej niż rok wcześniej, kiedy BoE za 756 butelek zapłacił 7 990,20 funtów (10 053 euro). Wcześniej w tym roku Carney, który obejmując BoE w lipcu zeszłego roku obiecał "odkurzyć" te starą instytucję, postanowił zastąpić rozgrywki krykieta na corocznym letnim przyjęciu dla personelu banku mniej elitarnym baseballem. 49-letni Carney jest pierwszym niebrytyjskim naczelnikiem BoE od czasu utworzenia tego banku w 1694 roku. Wcześniej był szefem Banku Kanady i przez 15 lat pracował w Goldman Sachs.

Autor: ppkwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu