Najnowsze

Bruksela pozwala pomóc Policom

Najnowsze

TVN24Bruksela zgadza się na pomoc dla Polic

Komisja Europejska wyraziła zgodę na udzielenie pomocy publicznej dla Zakładów Chemicznych Police w wysokości 150 mln zł - poinformował rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa Maciej Wewiór.

W grudniu Agencja Rozwoju Przemysłu zgodziła się udzielić Policom 150 mln zł pomocy publicznej, aby ratować je z finansowej opresji: firmie groziło wtedy wstrzymanie dostaw gazu.

Wypłacenie pożyczki było jednak uzależnione od stanowiska Komisji Europejskiej. Police potrzebują środków na spłatę wierzytelności, w tym 130 mln zł dla PGNiG, zakup surowca, bieżącą działalność i realizację zadań restrukturyzacyjnych.

"Pomoc w formie pożyczki w wysokości 150 mln zł zostanie wypłacona Spółce przez ARP S.A. niezwłocznie po podpisaniu wynegocjowanej wcześniej umowy oraz ustanowieniu przez Spółkę zabezpieczeń na rzecz ARP S.A." p podała Agencja w swoim komunikacie. Jak dodano, środki pozyskane z pomocy . zostaną przeznaczone przez Police na wydatki związane z prowadzeniem działalności podstawowej.

Przed tygodniem zarząd Zakładów Chemicznych Police zapowiedział zwolnienie 1/5 pracowników. Jak argumentowano - firma ma zbyt duże koszty stałe.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24