British Airways łagodzi zasady. Pozwoli na użycie smartfonów

Najnowsze

British AirwaysLinie British Airways podjęły pionierską decyzję

British Airways poinformowały, że od 19 grudnia jako pierwsze linie lotnicze w Europie zezwolą pasażerom na korzystanie, choć z ograniczeniami, ze smartfonów i tabletów przez cały czas pobytu na pokładzie.

W dalszym ciągu zabronione będzie prowadzenie rozmów telefonicznych, wysyłanie sms-ów i surfowanie po internecie.

W tzw. trybie samolotowym (bez możliwości wysyłania i odbierania sygnału) ze smartfonów i tabletów pasażerowie będą jednak mogli korzystać nie tylko po osiągnięciu przez samolot wysokości przelotowej, jak dotychczas, ale także podczas startu i lądowania. Złagodzenie zasad użytkowania nie dotyczy laptopów.

Przełomowa decyzja

Dotychczas wszystkie elektroniczne urządzenia w USA i Europie musiały być wyłączone na czas kołowania, startu i lądowania samolotu. Korzystanie z telefonów i urządzeń z włączonym sygnałem sieci komórkowej, Wi-Fi i Bluetooth jest zabronione podczas całego lotu.

9 grudnia Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) uznała, że korzystanie z przenośnych urządzeń elektronicznych z wyłączonym sygnałem sieci komórkowej jest bezpieczne w trakcie całej podróży samolotem i ogłosiła nowe wytyczne w tej sprawie. Zezwoliła jednocześnie liniom lotniczym na wprowadzenie zmian na podstawie ich własnej oceny bezpieczeństwa.

Autor: rfmtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: British Airways