Branża komputerowa zarabia na szkołach

Najnowsze

Aktualizacja:

Ćwierć miliarda złotych mogą zarobić firmy z branży IT na programie informatyzacji szkół. MEN chce wyposażyć od 3 do 5 tys. pracowni komputerowych.

"Puls Biznesu" pisze, że kolejny przetarg powinien zostać ogłoszony na początku 2008 roku. Będzie on ostatnim elementem zaplanowanego na lata 2004-2006 programu komputeryzacji szkół. Warty łącznie 1,5 mld złotych projekt w 75 proc. finansowany jest z funduszy unijnych.

Obecnie w Ministerstwie Edukacji Narodowej wciąż trwają dwa przetargi: na zakup komputerów do szkół i bibliotek. Z informacji dziennika wynika, że sprzęt do tych drugich może trafić jeszcze w tym roku - zwycięzca jest już wyłoniony, a procedurę kontroluje Urząd Zamówień Publicznych (UZP). Opóźni się natomiast dostawa wartego 280 mln złotych sprzętu dla szkół. W tym przetargu nie ma jeszcze zwycięzcy, a UZP szacuje, że pracownie powinny trafić do placówek na początku przyszłego roku.

Program komputeryzacji - choć były problemy z jego realizacją, co zaowocowało opóźnieniem - może okazać się sukcesem MEN. Po jego realizacji w każdej polskiej szkole ma być pracownia informatyczna.

Źródło: "Puls Biznesu"