Najnowsze

Brak pomysłów na sobotę? Odwiedź fiskusa

Najnowsze

TVN24Sobota pracujaca w US

Urzędy skarbowe w całym kraju będą jutro otwarte dla podatników. Urzędnicy będą przyjmować zeznania podatkowe osób, które samodzielnie rozliczają się z fiskusem z dochodów za 2010 r. Kolejna taka sobota pracująca w urzędach - 30 kwietnia.

W sobotę urzędy będą czynne w godzinach 9-13. O szczegółach wydłużonych godzin pracy zdecydują naczelnicy poszczególnych urzędów skarbowych, którzy dostosują je do istniejących potrzeb danego regionu. W akcji nie biorą udziału jedynie wyspecjalizowane urzędy skarbowe.

Po radę do urzędów

Urzędy skarbowe organizują również spotkania informacyjne dla mieszkańców swoich regionów i przedsiębiorców. Odbędą się one także w siedzibach organizacji charytatywnych oraz w ośrodkach pomocy dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na ten temat każdy może znaleźć na stronie internetowej swojego urzędu skarbowego.

Także w ostatnich dniach okresu na rozliczenie PIT, czyli 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja zostaną wydłużone godziny pracy urzędów. Zgodnie z Ordynacją podatkową, podatek można rozliczyć do końca kwietnia. Ponieważ w tym roku ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli dzień wolny od pracy, rozliczyć z fiskusem będzie się można także 2 maja.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24