Bono "cienko śpiewa" w biznesie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Bono nie zna się na interesach?

Bono - według niektórych jeden z najlepszych muzyków świata - jest jednocześnie jednym z najgorszych inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Tak przynajmniej twierdzi portal "Wall Street 24/7", który przyjrzał się biznesom lidera zespołu U2.

Największym przedsięwzięciem, jakie prowadzi irlandzki muzyk, jest fundusz Elevation Partners. Niestety, jego działalność jak dotąd nie jest zbyt udana, a inwestycje w segmencie technologicznym i wydawniczym okazały się totalnym niewypałem.

I tak w przypadku Moves.com wartość inwestycji wynosiła 100 mln USD w 2005 roku. Od tego czasu akcje spółki, w której Elevation ma ok. 15 proc., staniały o 50 proc. Elevation nie może także być zadowolone ze swojej największej inwestycji. Spółka przeznaczyła 460 mln dol. na zakup akcji Palm. Ostatnio pojawiły się w amerykańskich mediach komentarze, że są one jeszcze cokolwiek warte tylko dlatego, że rynek liczy na ofertę przejęcia spółki.

W przypadku wydawcy Forbes.Inc kwota inwestycji sięgnęła 300 mln dol, kiedy wartość całej spółki szacowano na 750 mln dol. Obecne wartość Forbes Inc. szacowana jest na ok. 100 mln dol.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24