Boni: Wzrost PKB w III kwartale około 1 proc.

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESBoni o PKB za III kw.

- Można już dziś sugerować, że wzrost PKB w III kwartale, może być wyższy niż jeszcze kilka tygodni temu się wydawało. Może to być nawet koło 1 proc. - powiedział w rozmowie z TVN CNBC Biznes minister Michał Boni.

Boni podkreślił, że choć jeszcze niedawno mówiło się o wzroście w III kw. na poziomie 0,5-0,7 proc., teraz oczekiwania są lepsze. - Oczywiście trzeba poczekać na wszystkie dane, ale prognoza jest dobra - podkreślił.

Boni: Nie będę wicepremierem (TVN CNBC Biznes)

Boni mówił też o bezrobociu. GUS podał dziś, że we wrześniu wyniosło ono 10,9 proc. - Za październik może być 10,9 proc., czyli cały czas jest około 11 procent. Proszę pamiętać, że jesienią poprzedniego roku o tej porze właśnie przewidywano, że będzie 12, 13, a niektórzy mówili 14 proc. - przypomniał.

Minister zaprzeczył też pogłoskom jakoby miał zostać wkrótce wicepremierem. - Nie ma potrzeby, żeby po tych zmianach w rządzie wprowadzać jeszcze jakieś dodatkowe podziały zadań. Jest premier, szef rządu, jest wicepremier, który jest szefem drugiej partii koalicyjnej. To jest bardzo dobry, silny, spójny układ - podkreślił Boni.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES