Bojkot nie zaszkodził LPP. Firma poprawia wyniki

Najnowsze

tvn24LPP podała wyniki za styczeń 2014 roku

Bojkot marek nalezących do LPP nic nie dał, bo przychody ze sprzedaży - największego w Polsce producenta odzieży - w styczniu 2014 roku przekroczyły 320 mln zł. Przychody były o około 29 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. W górę poszły też wpływy z marży.

Przypomnijmy, na początku stycznia LPP przeniosła prawa do swoich marek: Reserved, Cropp i Mohito na Cypr, a następnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rzeczoznawca, przy okazji tej transakcji, wycenił te znaki towarowe na 510 mln zł. LPP to posunięcia tłumaczyło "ochroną znaków towarowych" i "zachowaniem optymalnej struktury podatkowej".

W internecie jednak zawrzało. Pojawiły się strony nawołujące do bojkotu firmy. Jedna z nich zgromadziła na jednym z popularnych portali społecznościowych kilka tysięcy osób (administrator zablokował profil). Zdaniem niektórych internautów LPP płacąc podatki na Cyprze chce oszukać polskich podatników.

W odpowiedzi na krytykę spółka wydała specjalnie oświadczenie, w którym można było przeczytać m.in., że "LPP S.A., prowadząc sprzedaż w 11 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, około 90 proc. należnych podatków ze swojej działalności wpłaca do budżetu państwa polskiego".

W górę

W opublikowanym w poniedziałek komunikacie Grupa informuje, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży za styczeń wyniosły ponad 320 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w styczniu 2013 roku o około 29 proc.

Z kolei szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 49 proc. i była wyższa o ok. 1 punkt procentowy od zrealizowanej w styczniu roku poprzedniego.

Grudzień

Dla porównania w grudniu 2013 roku przychody ze sprzedaży wyniosły około 526 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w grudniu 2012 roku o około 29 proc.

Szacunkowa wartość marży brutto wyniosła wówczas 58 proc., o ok. 1 punkt procentowy od zrealizowanej w grudniu roku poprzedniego.

Z kolei wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w całym 2013 roku wyniosła ok. 4 mld 100 mln zł. Były one wyższe o ok. 28 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Autor: mn//gry/kwoj / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24