Bogdanka: manipulują nami

Najnowsze

Aktualizacja:
www.lw.com.plW poniedziałek kończy się wezwanie na akcje najlepszej polskiej spółki węglowej

Bogdanka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości złamania prawa przez NWR, w związku z wezwaniem i możliwością ujawnienia informacji, mającej wpływ na kurs akcji Bogdanki - poinformowała spółka w komunikacie. Według informacji mediów, przedstawiciele NWR spotykali się w ubiegłym tygodniu z funduszami, które mają akcje Bogdanki i przedstawiały różne oferty, jednym - wymianę walorów, innym - wyższą cenę za papiery kopalni.

- W świetle informacji medialnych na temat zmiany warunków wezwania przez NWR oraz kształtowania się kursu akcji Bogdanki w ostatnich dniach, 29 listopada 2010 roku, Zarząd LW "Bogdanka" SA złożył zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie, o możliwym złamaniu prawa - napisano w komunikacie.

W poniedziałek kończy się wezwanie

W poniedziałek kończy się wezwanie na wszystkie akcje Bogdanki ogłoszone przez koncern energetyczny New Word Recources po cenie po 100,75 zł za akcję. To mniej od ostatnich notowań Bogdanki, jednak jej akcje w ciągu ostatnich dni zmierzały do poziomu ceny z wezwania. W piątek na zamknięciu kosztowały 101 zł.

- W trosce o interes akcjonariuszy Bogdanki, podjęliśmy działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, w świetle przepisów polskiego prawa. Jesteśmy mocno zaniepokojeni możliwością nierównego traktowania akcjonariuszy przez NWR, a także potencjalnym naruszeniem prawa przez przedstawicieli NWR w wezwaniu, prowadzonym w sposób odbiegający od standardów rynku kapitałowego, obowiązujących w Polsce - powiedział cytowany w komunikacie Mirosław Taras, prezes Bogdanki.

Fundusze i OFE mają ponad 40 proc. akcji Bogdanki i to od nich głównie zależy powodzenie wezwania.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: www.lw.com.pl