BMW i... Rolls-Royce z usterkami

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huZapraszamy do warsztatu!

Koncern BMW wzywa do naprawy pojazdy swej produkcji. Akcja dotyczy nie tylko pojazdów tej marki, ale także... około 1200 egzemplarzy uznawanych za najbardziej prestiżowe auta koncernu, czyli samochodów marki Rolls-Royce. Naprawiany musi być ich układ hamulcowy.

Do warsztatu wezwanych zostało 26 tysięcy samochodów BMW w Wielkiej Brytanii oraz około 200 tysięcy aut w Stanach Zjednoczonych. Naprawy wymaga też ponad sto tysięcy pojazdów w Europie, nie podano jednak bliższych szczegółów jakich krajów to dotyczy.

BMW zapewnia, że każdy nabywca pechowego pojazdu otrzyma indywidualne pisemne zaproszenie do warsztatu.

Usterka występuje w modelach 5, 6 i 7 napędzanych silnikami V8 i V12, wyprodukowanych w latach 2002 - 2010. Wada dotyczy też samochodów Rolls-Royce Phantom z lat 2003 - 2010.

Problem dotyczy nieszczelności układu wspomagania hamulców. BMW zapewnia, że nie odnotowano wypadków, w których doprowadziłby on do obrażeń u ludzi. - W wyjątkowych sytuacjach możliwy był zanik wspomagania, ale hamowanie było wciąż możliwe - zapewnił rzecznik BMW agencję Reutera.

Podobna usterka spowodowała w tym roku wezwanie do naprawy motocykli marki BMW. Na całym świecie naprawiano wówczas 122 tysiące pojazdów typu K 1200 GT.

Źródło: Sky News

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu