Błąd w zeznaniu to nie problem

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESBłąd w zeznaniu to nie problem

W gorącym okresie rozliczeń podatkowych w naszych PIT-ach bardzo często zdarzają się błędy. Anna Litwin, analityk BDO Numerica, w programie "Twój BraT PIT" radzi, co w takiej sytuacji zrobić.

Jeśli w naszym zeznaniu podatkowym popełniliśmy, błąd musimy w urzędzie skarbowym złożyć odpowiednie zeznanie korygujące. - Przy wypełnianiu takiego zeznania pamiętajmy o zaznaczeniu pola, które informuje o tym, że jest to korekta - wyjaśnia Litwin.

Analityk podkreśla, że jest to bardzo ważny krok, który poinformuje urząd o tym, że dany podatnik składa swoje zeznanie po raz kolejny.

Dodatkowo podatnik jest zobowiązany dołączyć do korekty pismo, które wyjaśni, jaki jest powód ponownego złożenia rozliczenia podatkowego. – Pismo nie ma żadnego wzoru. Nie zapomnijmy o naszych danych osobowych, jakiego zeznania ta korekta dotyczy, no i najważniejsze: informujemy o przyczynie jej złożenia - podkreśla Litwin.

A jeśli zapomnieliśmy w naszym zeznaniu uwzględnić informacji o ulgach, z jakich korzystamy? – Poprzez złożenie korekty ponownie nabywamy prawa w stosunku do ulg jakie obowiązują w danym roku podatkowym - wyjaśnia analityk.

Masz pytanie? Napisz, zadzwoń, pomożemy!

Anna Litwin, analityk BDO Numerica odpowiada na pytania widzówTVN CNBC BIZNES

Gość w studiu odpowiadał także na pytania widzów. Dotyczyły one problemów z rozliczeniem podatku od wygranej w kasynie poza granicami kraju oraz tego, czy w zeznaniu podatkowym należy wykazać podatek już raz zapłacony w USA.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES