BKG pomoże Węglokoksowi? "Jesteśmy gotowi dać kilkaset mln zł"

Najnowsze

TVN24.plWęglokoks pod koniec października informował, że chce do końca roku sfinalizować zakup 4 lub 5 kopalń od Kompanii Węglowej

Bank Gospodarstwa Krajowego jest gotów udzielić Węglokoksowi finansowania w wysokości kilkuset milionów złotych na przejęcie kopalni od Kompanii Węglowej - poinformował w czwartek prezes banku Dariusz Kacprzyk.

- Będziemy się wnikliwie przyglądali Węglokoksowi i jesteśmy gotowi udzielić finansowania w wysokości kilkuset milionów złotych. O ile plany Węglokoksu będą sensowne od strony biznesowej oraz ryzyka - powiedział Kacprzyk.

Sensowność biznesowa

W środę wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk poinformował, że spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe może zaangażować się w finansowanie przejęcia kopalń Kompanii Węglowej przez Weglokoks pod warunkiem między innymi sensowności biznesowej tego przedsięwzięcia.

Według wcześniejszych informacji plan naprawczy Kompanii Węglowej na lata 2014-20 zakłada m.in. ograniczenie kosztów, zmianę organizacji produkcji oraz sprzedaż kilku kopalń. Węglokoks pod koniec października informował, że chce do końca roku sfinalizować zakup 4 lub 5 kopalń od Kompanii Węglowej.

Autor: ToL / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl