Biznes stawia na Platformę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plBiznes liczy na wyborcze zwycięstwo PO

Niemal co druga firma zrzeszona w PKPP Lewiatan liczy na wyborcze zwycięstwo Platformy Obywatelskiej. Rządów PiS chce tylko 7 proc. przedsiębiorstw - donosi "Puls Biznesu".

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan sprawdziła preferencje wyborcze swoich członków. Wyniki tych badań nie są zaskakujące. Wygrała Platforma Obywatelska z 49 proc. poparcia. Zdystansowała ona PiS i LiD o kilka długości - obie partie uzyskały po 7 proc. głosów. Najmniejszym poparciem wśród pracodawców cieszy się PSL. Rządów ludowców chciałoby tylko 1 proc. przedsiębiorców.

PO może też liczyć na najwięcej głosów wśród średnich firm zatrudniających od 10 do 250 osób. Tu poparcie wynosi ponad 50 proc. Mniejsze zainteresowanie programem partii wykazują najmniejsze firmy, poniżej 10 pracowników. One udzielają największego poparcia PiS.

Optymistycznie wygląda frekwencja wśród biznesmenów. Aż 95 proc. deklaruje, że pójdzie na wybory. Za sporą niespodziankę można uznać natomiast fakt, że aż 26 proc. właścicieli firm nie wie jeszcze na kogo odda swój głos.

Sojusz z PSL najpopularniejszy W badaniu przeprowadzonym przez Business Centre Club, także prowadzi PO. Tam jednak przedsiębiorcy wskazywali także, jaką koalicję po wyborach widzieliby najchętniej. Za sojuszem Platformy z partią Waldemara Pawlaka opowiedziało się aż 44 proc. Za koalicją PO-LiD było 37,5 proc. badanych, a za PO-PiS jedynie co dziesiąty członek BCC.

PKPP Lewiatan jest organizacją reprezentującą interesy polskich przedsiębiorców. Skupia w 56 związkach regionalnych i branżowych ok. 3 tys. firm z całego kraju zatrudniających ponad 600 tys. pracowników. BCC zrzesza natomiast ponad 1200, głównie prywatnych firm reprezentowanych przez blisko 2000 przedsiębiorców.

Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl