Bilety tańsze, bo był strajk

Najnowsze

Aktualizacja:

Dyrekcje kolei państwowych SNCF i transportu regionu paryskiego RATP obiecały, że zrekompensują pasażerom ponadtygodniowe strajki przez obniżkę w styczniu cen biletów okresowych na kolei i w transporcie miejskim.

Zarząd kolei zapowiedział obniżenie w styczniu cen kolejowych biletów okresowych w regionie paryskim od 20 do 30 proc. W innych regionach Francji redukcja cen biletów kolejowych będzie obliczona indywidualnie w zależności od skali zakłóceń w ruchu kolejowym podczas strajku. Klienci dalekobieżnych kolei TGV i Corail mogą liczyć na przedłużenie wykupionych abonamentów o pięć dni.

Dyrekcja RATP poinformowała natomiast, że użytkownicy transportu publicznego w regionie paryskim (metra, autobusów, tramwajów) mogą skorzystać w styczniu ze zniżki na bilety miesięczne, wynoszącej w zależności od strefy od 10 do 35 euro.

W piątek strajk francuskich kolejarzy i pracowników transportu miejskiego dobiega końca. Ruch niemal zupełnie wrócił do normy. Kilka połączeń kolejowych w regionie paryskim jest nieznacznie zakłóconych. Dyrekcja SNCF podała, ze w piątek strajkuje nadal tylko 2 proc. kolejarzy.

Źródło: PAP, tvn24.pl