Bilety LOT-u jeszcze zdrożeją

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PLL LOT traci zyski

Ceny biletów zdrożeją - obwieściły władze LOT i wyjaśniły: - Notujemy straty, bo paliwo drożeje. Firma obiecuje za to nowe połączenia - i punktualne rejsy.

LOT ma nie lada kłopoty. W pierwszym kwartale tego roku spółka straciła 101 mln zł. W podobnym okresie ubiegłego roku przewoźnik zanotował 44,6 mln zł strat. Władze LOT-u obwiniają za to wysokie ceny paliwa.

Aby straty ograniczyć zamierza podnieść ceny biletów. Deklaruje, że łatwiej będzie je kupić przez internet. Poza tym LOT obiecuje, że rejsy będą bardziej punktualne. Zwiększyć ma się także liczba połączeń czarterowych. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Euro 2012 uratuje LOT?

Władze LOT-u obiecują więcej lotów biznesowych, szczególnie na Wschód, w tym na Ukrainę. - Chcemy być przygotowani do Euro 2012. Polskie Linie Lotnicze muszą częściej latać do Kijowa. Ekonomiczne wskaźniki potwierdzają, że jest zapotrzebowanie na połączenia z Polski na Ukrainę - powiedział prezes spółki Dariusz Nowak.

Chce, aby Warszawa stała się portem tranzytowym. - Pozwoli to nam na ekspansję naszych połączeń na Wschód - powiedział. - W naszym biznesplanie pojawia się również Kazachstan i Gruzja. Wrócimy do zawieszonych połączeń do Pekinu. Będziemy rozważać także inne lokalizacje na Dalekim Wschodzie - dodał prezes.

Co sprzedać, żeby wyjść na swoje

Czy to pomoże rozwiązać kłopoty finansowe spółki? Władze LOT-u zastanawiają się, jak załatać ową "dziurę". Pojawił się pomysł, by sprzedać w najbliższym czasie pakiet 2,5 mln akcji Pekao SA. Ale zarząd zaprzecza, jakoby chciał się go pozbyć. - Mamy jeszcze bardzo płynne akcje Pekao SA, które są warte kilka milionów złotych. Nie planujemy ruchów związanych z tymi akcjami w najbliższymi okresie - powiedział członek zarządu PLL LOT ds. finansowych Konrad Tyrajski.

Dodał jednak, że PLL LOT będzie pozbywał się pakietów akcji mniejszych spółek, które nie należą do działalności podstawowej firmy. Według niego, w najbliższym czasie mogą wzrosnąć ceny biletów lotniczych. - Wzrost cen jest bardzo prawdopodobny, ponieważ podwyżki cen paliw pociągają za sobą wzrost opłaty paliwowej - podkreślił.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24