Bilety kolejowe za złotówkę. Przewozy Regionalne odchodzą od "sztywnej taryfy"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Oprócz "Super biletu" będzie można kupić również bilety za 9, 19, 29 oraz 39 złotych

Przewozy Regionalne wprowadzają od 15 grudnia usługę "Super bilet". Dzięki temu będzie można kupić przez internet bilet za 1 zł. Pula biletów przeznaczonych na konkretny pociąg będzie uzależniona od daty i godziny jego kursowania - informuje spółka.

W ramach usługi "Super bilet" będzie można kupić również bilety za 9, 19, 29 oraz 39 złotych. Bilety w obniżonych cenach będą dostępne tylko przez internet.

Im wcześniej, tym taniej

Im wcześniej zdecydujemy się kupić bilet, tym większa szansa na tańszą podróż. - Odchodzimy od sztywnej taryfy. Idziemy w kierunku, w jakim poszli przewoźnicy lotniczy. Im wcześniej kupujemy bilet, im trasa mniej oblegana, tym mamy większą szansę dostać tańszy bilet - poinformował na konferencji Mateusz Żmuda z Przewozów Regionalnych.

Jak dodał, tańsze bilety będą dostępne na wszystkie pociągi, a do końca stycznia 2014 roku łączna pula tańszych biletów sięgnie ponad 50 tys. sztuk. Docelowo spółka chce oferować miesięcznie ok. 25 tys. biletów w obniżonych cenach. Przewozy Regionalne są największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża ok. 1800 pociągów Przewozów Regionalnych, a z ich oferty korzysta codziennie 240 tys. osób.

Autor: mn/klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24