Bieńkowska: Potrafimy wydawać unijne pieniądze

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESElżbieta Bieńkowska

Polska znalazła się na trzecim miejscu wśród państw europejskich pod względem wykorzystania unijnych funduszy na lata 2007-2013. - Transza środków na lata 2004-2006 została wykorzystana maksymalnie - mówi w TVN CNBC Biznes minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

- Wykorzystaliśmy środki maksymalnie, mówiąc o tzw. starej perspektywie na lata 2004-2006. Trzeba za to dziękować naszym beneficjentom - powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Minister mówiła także o planach w spożytkowaniu funduszy unijnych na lata 2007-2013.

- Zapanowaliśmy już nad wszelkimi wcześniejszymi zaniechaniami legislacyjnymi. W tej chwili wydawanie środków, podpisywanie umów z beneficjentami idzie niezwykle sprawnie i dynamicznie. To daje nam trzecie miejsce w Europie pod względem wykorzystania środków z Unii - tłumaczyła Bieńkowska.

Wykorzystamy blisko 17 mld zł

Według Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, w tym roku zostanie wykorzystana zaplanowana kwota unijnych środków na poziomie 16,8 mld zł.

Wcześniej Elżbieta Bieńkowska poinformowała, że obecnie w resorcie znajdują się "formalnie poprawne" wnioski na kwotę 70 mld zł.

- Zaplanowane na ten rok wydanie 16,8 mld zł jest absolutnie realne do wykonania, a nawet może być zwiększone w ciągu 2009 roku - tłumaczyła w piątek Bieńkowska.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES