Bezrobocie spadnie w wakacje

Najnowsze

TVN24W lipcu ruszy pełną parą usuwanie skutków powodzi i przybędzie miejsc pracy

Resort pracy spodziewa się w czerwcu stabilizacji stopy bezrobocia na poziomie 12 proc. lub jej nieznacznego spadku. W lipcu powinno dojść do bardziej zdecydowanego obniżenia się stopy bezrobocia - ocenia wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.

- W czerwcu spodziewamy się stabilizacji stopy bezrobocia na poziomie majowym bądź lekkiego, nieznacznego spadku, dlatego że na miejscach dotkniętych powodzią mieliśmy pewien ubytek miejsc pracy - powiedziała dziennikarzom Ostrowska.

- Jednak już w lipcu można się spodziewać bardziej zdecydowanego spadku bezrobocia, gdyż ruszą na dużą skalę roboty publiczne związane m.in. z usuwaniem skutków powodzi. Dzisiaj zostanie uruchomione 90 mln zł, które będzie rozdysponowane dla uruchomienia robót publicznych, kolejne transze pomocy będą przekazywane, jak ustawa przejdzie przez parlament - dodała.

Stopa bezrobocia w maju obniżyła się do 12 proc. z 12,3 proc. w kwietniu - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Liczba bezrobotnych na koniec maja wyniosła 1912,5 tys. osób i w porównaniu do końca kwietnia 2010 r. spadła o 61,3 tys. osób - czyli o 3,1 proc.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24