Bezdomny wydał ostatnie pieniądze na los. Został milionerem

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatMężczyzna na kupon wydał swoje ostatnie pieniądze. Opłaciło się

Szczęśliwy los na loterii całkowicie odmienił życie pewnego bezdomnego Węgra. W wywiadzie telewizyjnym, Laszlo Andraschek mówi, że dzięki rekordowej wygranej ponad 600 mln forintów (2 mln euro) zapewnił dach nad głową sobie i dzieciom.

- Modliłem się o trochę pieniędzy, ale nie aż o tyle - mówił 55-letni mężczyzna, do niedawna bezdomny, w rozmowie z prywatną telewizją RTL Klub. - Chciałem jedynie mieć normalne życie, nic więcej - dodał.

Ostatni grosz na los

Andraschek opowiadał, że we wrześniu 2013 roku na kupon wydał w kolekturze na dworcu w Gyoer swoje ostatnie pieniądze; nie wiedział nawet, ile liczb należy wytypować. Następnego dnia okazało się, że los był szczęśliwy.

Od tego czasu kupił dom dla siebie i żony, a także osobne mieszkanie dla trojga dzieci; nie odmówił także pomocy innym członkom rodziny. Wśród wydatków luksusowych Węgier wymienił zakup telewizora z płaskim ekranem.

- Planuję jeszcze dwie rzeczy: odwiedzić brata, który mieszka w Kanadzie, i założyć fundację, która niosłaby pomoc alkoholikom - powiedział.

Andraschek, który sam zmagał się z alkoholizmem, nie pije od pięciu lat. W tym miesiącu znaczną część wygranej przekazał na schronisko dla bezdomnych.

Autor: mn//gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat