Bez korków nad morze. GDDKiA przebuduje trasę Bytom - Kołobrzeg

Najnowsze

TVN 24 Poznań | FCc3f56d3e-e567-11e2-a06e-0025b511226e

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce usprawnienia przejazdu trasami z południa Polski na wybrzeże. Dlatego w dwóch punktach obecne skrzyżowania zastąpione będą rondami.

GDDKiA zastąpi dwoma rondami skrzyżowania łączące drogi krajowe nr 11 Kołobrzeg - Bytom i nr 25 Bobolice - Międzybórz oraz drogę krajową nr 11 z drogą wojewódzką 205 Darłowo - Bobolice.

Według „Generalnego pomiaru ruchu 2010” przeprowadzonego przez GDDiKA w ciągu doby, przez Bobolice przejeżdża w ciągu doby średnio 7227 pojazdów.

- Będziemy się starali, żeby utrudnienia komunikacyjne w czasie wakacyjnego sezonu były jak najmniejsze - zapowiedział Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA. Jak poinformował rzecznik, projekt przebudowy obu tras jest już na ukończeniu. W pierwszej połowie czerwca br. Generalna Dyrekcja planuje ogłoszenie przetargu na roboty budowlane. GDDKiA chce, aby wyłoniona w nim firma rozpoczęła prace w sierpniu br. Inwestycja ma trwać do połowy 2015 r.

Decyzja o przebudowie biegnących przez Bobolice dróg krajowych zapadła w listopadzie ub.r. Poprzedziła ją szeroko zakrojona akcja mieszkańców i władz miasta. Budowy rond domagano się m.in. podczas protestów na krajowej „jedenastce” i specjalnie stworzonej stronie internetowej „Odblokuj Bobolice”, za pośrednictwem której zbierano głosy poparcia dla inwestycji.

Autor: pp//gry/kwoj / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań | FC