Bez decyzji ws. podwyżek cen gazu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNES"PGNiG ma 7 dni na odpowiedź"

Nadal nie wiadomo, kiedy zapadnie decyzja o zmianie gazowych taryf. Decyzja ta miała zapaść w tym tygodniu, jednak w poniedziałek wieczorem Urząd Regulacji Energetyki poprosił PGNiG o dodatkowe informacje dotyczące wniosku o zmianę taryf. - Wczoraj skierowaliśmy kolejne wezwanie do PGNiG - mówił na antenie TVN CNBC Biznes Marek Woszczyk, wiceprezes URE.

- Firma ma 7 dni na udzielenie odpowiedzi. Oczywiście PGNiG nie musi korzystać z całego tego czasu, może złożyć nam odpowiedź już dzisiaj. Od jej jakości zależy możliwość zakończenia przez nas tego postępowania - mówił Woszczyk.

I dodał: - Jeśli ta odpowiedź będzie dzisiaj i będzie konsumowała treść naszego wezwania myślę, że jutro moglibyśmy proces zakończyć.

Nie wiadomo, jaka będzie podwyżka

"Oczekujemy podwyżki rzędu kilkunastu procent"TVN CNBC BIZNES

Ponadto nadal nie wiadomo jaka będzie wysokość podwyżki. - Będzie ona wynosić kilkanaście procent. Oczywiście proszę mnie nie pytać o szczegóły, bo dopóki postępowanie się nie zakończy, to trudno mówić o konkretnej liczbie. Natomiast będzie to nie więcej niż kilkanaście procent - mówił w TVN CNBC Biznes wiceprezes URE. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w swoim wniosku taryfowym chce podwyżki w wysokości do 28 proc.

PGNiG: Decyzja musi zapaść szybko

Nowy prezes PGNiG Michał Szubski sygnalizował w mediach, że jeśli URE szybko nie wyda decyzji o poziomie podwyżek cen gazu, firmy nie będzie stać na projekty inwestycyjne. Oceniał, że spółka może mieć problemy z budową i samodzielnym sfinansowaniem portu gazowego w Świnoujściu i rurociągu do Danii i zrezygnować z jednego z tych projektów. Szubski został nowym prezesem PGNiG 12 marca. Zastąpił Krzysztofa Głogowskiego.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES