Benzyna tania jak woda?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plCeny paliw wciąż spadają

Już teraz na każdych 100 litrach zatankowanej benzyny oszczędzamy ok. 15 zł w odniesieniu do poprzednich miesięcy. A może być jeszcze lepiej. Analitycy rynku mówią o utrwalającej się tendencji spadkowej cen paliw. Korekta może wynieść nawet 20 groszy na litrze.

- Utrwalająca się tendencja spadkowa cen paliwa może sprawić, że do połowy listopada skala przeceny sięgnie nawet 15-20 groszy na litrze - sugeruje ekspert rynku paliwowego Urszula Cieślak z biura Reflex. - Początek października przyniósł jedynie symboliczne obniżki cen paliw w hurcie, za to w okresie od 9 do 17 października obniżki te były już znaczne - dodała.

Pogłębia się kryzys - ceny maleją

Malejące ceny paliw są konsekwencją pogłębiającego się kryzysu na rynku finansowym. Korekty cen w dół wprowadzone przez krajowych producentów na poziomie hurtu wyniosły ok. 188 zł na tysiącu litrów dla benzyny bezołowiowej Eurosuper 95. Podobne spadki dotyczą olejów - napędowego i opałowego.

Cena tego pierwszego spada o ok. 151-176 zł na tysiącu litrów. Za tę samą ilość oleju opałowego zapłacimy od 168 do 191 zł mniej.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl