Belka u prezydenta, Szczurek o NBP. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatWtorek w TVN24 Biznes i Świat

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia ws. afery podsłuchowej, patrzymy też na Ukrainę. Marek Belka spotka się z prezydentem i z Radą Polityki Pieniężnej, a minister finansów Mateusz Szczurek przedstawi kalendarium prac nad nowelizacją ustawy o NBP.

Belka w ogniu pytań

Po ujawnieniu nagrań z rozmów m. in. szefa NBP Marka Belki i ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, szef banku centralnego spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowski. Rozmowa obu panów ma się odbyć w godzinach rannych. Po rozmowie z prezydentem Marka Belkę czeka ciężka rozmowa z członkami Rady Polityki Pieniężnej. Dziś odbędzie się bowiem robocze posiedzenie RPP. W TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia ws. afery podsłuchowej.

Przyglądamy się też wtorkowemu posiedzeniu rządu, który zajmie się projektem założeń do zmian w ustawie o NBP. Po posiedzeniu rządu planowana jest konferencja prasowa, na której minister finansów ma wyjaśnić o co chodzi w ustawie, jak przebiegały prace nad nią i jakie zapisy są proponowane.

Ukraina szuka gazu

Ukraina chce kupować gaz od europejskich firm. Jej przedstawiciele będą o tym rozmawiać na forum energetycznym w Budapeszcie. Według szefa ukraińskiego Naftohazu, Ukraina otrzymuje obecnie oferty taniego gazu, w cenie poniżej 350-320 dolarów za 1000 metrów sześciennych, ostatnia propozycja Rosji to 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych surowca. Gazprom ogłosił wczoraj wprowadzenie przedpłat dla Ukrainy za gaz, co jest równoznaczne ze wstrzymaniem dostaw.

Irak pogodzi USA i Iran?

Waszyngton jest skłonny rozmawiać z Iranem na temat Iraku. W wywiadzie dla portalu Yahoo! News sekretarz stanu USA John Kerry nie wykluczył w tym kontekście ewentualnej amerykańsko-irańskiej współpracy militarnej. Z kolei prezydent Barack Obama poinformował Kongres o wysłaniu 275 żołnierzy do ochrony amerykańskiej ambasady w Bagdadzie.

Brazylii problemy z gospodarki

W Brazylii trwa mundial. W TVN24 Biznes i Świat pytamy, czy kraj podźwignie się gospodarczo po tej wielkiej imprezie sportowej? Ostatnio JP Morgan oraz Goldman Sachs ścięli prognozę wzrostu PKB Brazylii.

Schumacher wybudził się ze śpiączki

Michael Schumacher wybudził się ze śpiączki. Siedmiokrotny mistrz Formuły 1 był w szpitalu od pół roku, po fatalnym wypadku na nartach i z urazem głowy. Walkę o życie wygrał - opuścił szpital - ale przed nim kolejna jeszcze dłuższa prosta, czyli trudna rehabilitacja. W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, kim jest Michael Schumacher dla sportu?

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat