Będzie trudniej dostać kredyt

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESDokument KNF ma poprawić bezpieczeństwo polskiego sektora bankowego

Wprowadzenie przepisów zwiększających bezpieczeństwo sektora bankowego zapowiedział w TVN CNBC Biznes przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza. Dla zwykłego konsumenta oznacza to trudniejsze do spełnienia warunki uzyskania kredytu w banku.

Polski sektor bankowy nie jest zagrożony - zapewnia Stanisław Kluza, przewodniczący Komisji Nadzoru FinansowegoTVN CNBC BIZNES

- Pracujemy nad dokumentem, którego zakres oraz wymiar będzie odwzorowaniem reakcji nadzoru na obecną sytuację w sektorze bankowym. Zwiększy to jego bezpieczeństwo, a z drugiej strony odniesie się do ochrony interesów nieprofesjonalnych uczestników i odbiorców usług finansowych - mówił Kluza w na antenie TVN CNBC Biznes. Według jego słów nowe zasady mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

W Polsce nie ma takich przypadków, jak w USA, podkreśla KluzaTVN CNBC BIZNES

Polski sektor bankowy ma się dobrze

Stanisław Kluza zapewniał, że obecna sytuacja w sektorze finansowym w Polsce jest "dobra i stabilna". - Takich przypadków jak w USA w Polsce nie znaleźliśmy. Niemniej uważamy, że pewne zaostrzenie i wystandaryzowanie kursu jest potrzebne - stwierdził.

- Dzisiaj oceniamy, że wszystkie miary i parametry, zarówno te zagregowane dla całego systemu, jak i te indywidualne, dotyczące poszczególnych podmiotów działających na rynku, (...) Dają nam one wiedzę o tym, że są podmiotami bezpiecznymi i stabilnymi - podsumowuje.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES