Będzie tablet od Aldiego

Najnowsze

Aktualizacja:
apple.comiPad znajdzie przeciwnika w dyskoncie Aldiego?

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem w sklepach Aldi pojawi się odpowiednik iPada - donosi "Financial Times Deutschland". Urządzenie przygotowuje właściciel znanej i na polskim rynku marki Medion. Tania elektronika sprzedawana pod tą marką trafia w większości właśnie do dyskontów Aldiego.

Urządzenie ma trafić do sklepów jesienią, a najpóźniej w przedświątecznym szczycie zakupów - pisze "FTD". Medion dotąd skutecznie konkuruje na rynku elektroniki użytkowej i komputerów, ale rynek tabletów jest praktycznie zdominowany przez Apple i jego iPada. I tam jednak konkurencja się pojawi: swoje produkty tej klasy na ten rok zapowiedziały już firmy Hewlett-Packard, Archos, należący do Asusa Pegatron oraz Telefunken - wymienia "FTD".

Niemieckie media emocjonują się też zapowiedziami miejscowej firmy Neofonie, która zapowiada urządzenie tej klasy o nazwie WePad. Według "FTD" Medion ma znaleźć się także wśród dostawców chipów dla tego urządzenia.

Zapowiadany przez "FTD" tablet - podobnie jak inne produkty marki Medion - ma być skierowany do wrażliwych na cenę klientów, którzy dotąd kupowali jej wyroby głównie w dyskontach spożywczych Aldiego.

Medion tym kanałem uzyskuje większość z sięgających 1,4 miliarda euro rocznych obrotów. W ubiegłym roku jego zyski mocno spadły - do sumy zaledwie 14,2 milionów euro.

Źródło: Financial Times Deutschland

Źródło zdjęcia głównego: apple.com